شاید برای شما هم اتفاق بیفتد؛ بیمار فوتی در ICU۴ min read

توسط : hoseynpoor تاریخ انتشار : ۵ آبان ۱۳۹۹ دسته بندی : بیمه مسئولیت, وبلاگ

بیمار فوتی در ICU!!!

صبح یک روز شنبه، خانم ۴۷ ساله عمل معده خود را  پشت سر گذاشت. عمل کاملا موفقیت آمیز بود! کادر پزشکی مثل همیشه به نحو احسنت کار خود را انجام دادند. بیمار برای مراقبت های پس از عمل راهی اتاق مراقبت های ویژه شد. اما پس از گذشت دو روز پزشک برای ویزیت بیمار مراجعه نکرد. دستگاه های کنترل وضعیت که باید به بیمار وصل شده و هشدارهای ضروری را اطلاع رسانی نمایند، به دلیل سهل انگاری کادر درمان به بیمار متصل نشدند. بیمار دچار نارسایی قلبی شد و فوت کرد. این خبر خیلی پر سروصدا بود، «بیمار فوتی در ICU!!!»

 

بیمار فوتی در ICU
بیمار فوتی در ICU

سرپرستار بخش، پزشک معالج و مسئول فنی بیمارستان متهم به قصور شدند. بر مبنای این حکم موظف شدند جریمه نقدی برای شاکی عمومی و دیه برای شاکی خصوصی را پرداخت نمایند. بر مبنای میزان سهمی که در قصور داشتند، هر کدام باید مبلغی از دیه را پرداخت می کردند. بیمه مسئولیت مدنی پزشکان و پیراپزشکان سهم هر یک را به طور کامل پرداخت نمود.

چگونه بیمه مسئولیت خود را تهیه کنیم؟

مشاوره بیمار فوتی در ICU

مراجعه به بیمه بات بیمار فوتی در ICU

تکمیل فرم بیمار فوتی در ICU

پرداخت هزینه بیمار فوتی در ICU

پس از مشاوره کافی به وب سایت فروش بیمه شرکت مدبران امین (بیمه بات) مراجعه کنید

قبل از هر اقدامی با کارشناسان بیمه مدبران امین رایگان مشورت نمایید. برای خرید عجله نکنید. شما می توانید آنلاین با کارشناسان ما صحبت کنید، با شماره های ۰۲۱۸۸۰۵۰۱۹۴ - ۰۲۱۸۸۰۵۰۱۹۴ تماس بگیرید یا فرم تماس را از قسمت "ارتباط با ما" تکمیل نمایید و منتظر تماس ما باشید

مراحل تکمیل فرم های مورد نیاز را به صورت آنلاین در هر مکان و زمان انجام دهید

هزینه خرید بیمه را پرداخت و بیمه خود را دریافت نمایید

Meeting Accepted

Change Response

نتیجه گیری

قصور پزشکی هر چند بعید به نظر می رسد،اما آنچنان دور از ذهن نیست. حادثه بیمار فوتی در ICU یک مورد از هزار مورد است. این حادثه واقعی است و درباره آن نکاتی قابل توجه است:

 1.  بیمار فوت شده خانمی میانسال است. یک فرد کهنسال دچار این حادثه تلخ نشده است. یعنی بروز این دسته از وقایع برای بیماران از هر سنی ممکن است.
 2. بیماری صعب العلاج نبوده است. عمل معده یکی از عمل های پزشکی شایع است و درمان سختی ندارد. البته اگر شرایط بیمار حاد نباشد.
 3. عمل موفقیت آمیز بوده است. کادر پزشکی در هنگام عمل خطایی نداشته و مشکل اصلی بعد از عمل بروز کرده است.
 4. حکم قصور نه تنها برای پزشک معالج و سرپرستار، حتی برای مسئول فنی هم صادر شده است. بنابراین گاهی چندین نفر مسبب قصور پزشکی می شوند و هر یک مسئولیت کار خود را دارند.
 5. متهم موظف به جلب رضایت شاکی خصوصی و عمومی است. البته شاکی خصوصی خواهان جریمه سنگین تری است که بیمه آن را بر عهده می گیرد.

بهترین راه حل برای مدیریت ریسک خطرهایی که مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان را تهدید می کند، بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان است که با پرداخت حق بیمه مقرون به صرفه، آرامش خاطر را به همراه دارد.

چرا بیمه بات؟

 • همیشه در دسترس بيمه مسئوليت مدني شركت هاي مسافرتي

  همیشه در دسترس

  bimebot همیشه و همه جا در دسترس است. نیازی به طی مسیر یا مراجعه در بازه زمانی خاص نیست. هر زمان اراده کنید می توانید بیمه خود را خریداری نمایید.

 • مشاوره

  مشاوره آنلاین، رایگان و صادقانه

  مشاورین bimebot به صورت آنلاین، بدون پرداخت هزینه و بدون جانبداری پاسخگوی سوالات و راهنمای شما خواهند بود. تماس با ما

 • تجربه

  با تجربه

  bimebot از حضور متخصصان با تجربه بهره برده و سابقه طولانی در ارائه بیمه های مسئولیت پزشکی دارد. تعداد زیادی از اعضای کادر درمانی از خدمات مدبران استفاده می کنند.

 • مقرون به صرفه

  کاملا مقرون به صرفه

  ارتباط مستمر با شرکت های بیمه باعث ارائه تخفیفات ویژه به بیمه گذاران هنگام خرید بیمه می شود. لذا خرید بیمه برای بیمه گذاران کاملا مقرون به صرفه خواهد بود.

 • خرید آسان

  خرید آسان

  خرید آسان با bimebot معنا شده است. با سه حرکت بیمه مسئولیت خود را خریداری نمایید. ورود به بیمه بات، تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه.

 • پرداخت آنلاین

  پرداخت آنلاین

  با bimebot دیگر نگران صف طولانی پرداخت با فیش واریز نباشید. بیمه بات امکان پرداخت آنلاین هزینه ها را فراهم کرده کرده است. به این ترتیب علاوه بر صرفه جویی در زمان امنیت پرداخت نیز تامین شده است.

 • حساب کاربری شخصی

  حساب کاربری شخصی

  در bimebot حساب کاربری شخصی دارید، پس می توانید بیمه نامه های خود را مدیریت نمایید. بنابراین دیگر درگیر کاغذ بازی و نگران مفقود شدن مدارک نخواهید شد.

مطالب مرتبط

بيمه مسئوليت مدنی كارفرما در قبال كاركنان
مسئولیت منِ کارگر با شما است کارفرمای محترم!
images (9)
یک عمر آرامش و امنیت خاطر
پلاسکو آتشسوزی
کابوسی واقعی؛ آتشسوزی پلاسکو!