بیمه آتش سوزی۲ min read

توسط : y.servati تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ دسته بندی : بیمه آتشسوزی, بیمه های اموال, مدیریت ریسک

کابوس واقعی؛ آتشسوزی پلاسکو!

پلاسکو نمونه ای از آینده نگری است. مالکان واحد های تجاری پلاسکو که برای بیمه کردن اموال خود اقدام نکردند کل سرمایه خود را از دست دادند. این درحالی است که هزینه بیمه اموال در مقابل آتشسوزی حدودا ۰٫۰۴ درصد از تعهدات بیمه گر است. یعنی در ازای تعهد ۱۰۰ میلیون تومان خسارت، ۴۰ هزار تومان دریافت می شود. بیمه آتش سوزی برای جبران خسارت وارد شده به اموال در اثر آتش سوزی در نظر گرفته شده است. (اطلاعات بیشتر درباره بیمه آتش سوزی)

انواع بیمه آتشسوزی

 

بیمه آتش سوزی

چگونه بیمه آتش سوزی خود را تهیه کنیم؟

 1. مشاوره

  قبل از هر اقدامی با کارشناسان بیمه مدبران امین رایگان مشورت نمایید. برای خرید عجله نکنید. شما می توانید آنلاین با کارشناسان ما صحبت کنید، با شماره های ۰۲۱۸۸۰۵۰۱۹۴ - ۰۲۱۸۸۰۵۰۱۹۴ تماس بگیرید یا فرم تماس را از قسمت "ارتباط با ما" تکمیل نمایید و منتظر تماس ما باشید

 2. مراجعه به بیمه بات

  پس از مشاوره کافی به وب سایت فروش بیمه شرکت مدبران امین (بیمه بات) مراجعه کنید

 3. تکمیل فرم

  مراحل تکمیل فرم های مورد نیاز را به صورت آنلاین در هر مکان و زمان انجام دهید

 4. پرداخت هزینه

  هزینه خرید بیمه را پرداخت و بیمه خود را دریافت نمایید


چرا بیمه بات

 • همیشه در دسترس بيمه مسئوليت مدني شركت هاي مسافرتي همیشه در دسترس
 • مشاوره مشاوره آنلاین، رایگان و صادقانه
 • تجربه با تجربه

bimebot همیشه و همه جا در دسترس است. نیازی به طی مسیر یا مراجعه در بازه زمانی خاص نیست. هر زمان اراده کنید می توانید بیمه خود را خریداری نمایید.

مشاورین bimebot به صورت آنلاین، بدون پرداخت هزینه و بدون جانبداری پاسخگوی سوالات و راهنمای شما خواهند بود. تماس با ما

bimebot از حضور متخصصان با تجربه بهره برده و سابقه طولانی در ارائه بیمه های مسئولیت پزشکی دارد. تعداد زیادی از اعضای کادر درمانی از خدمات مدبران استفاده می کنند.

 • مقرون به صرفه مقرون به صرفه
 • خرید آسان خرید آسان
 • حساب کاربری شخصی حساب کاربری شخصی
 • پرداخت آنلاین پرداخت آنلاین
ارتباط مستمر با شرکت های بیمه باعث ارائه تخفیفات ویژه به بیمه گذاران هنگام خرید بیمه می شود. لذا خرید بیمه برای بیمه گذاران کاملا مقرون به صرفه خواهد بود.
خرید آسان با bimebot معنا شده است. با سه حرکت بیمه مسئولیت خود را خریداری نمایید. ورود به بیمه بات، تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه.
در bimebot حساب کاربری شخصی دارید، پس می توانید بیمه نامه های خود را مدیریت نمایید. بنابراین دیگر درگیر کاغذ بازی و نگران مفقود شدن مدارک نخواهید شد.
با bimebot دیگر نگران صف طولانی پرداخت با فیش واریز نباشید. بیمه بات امکان پرداخت آنلاین هزینه ها را فراهم کرده کرده است. به این ترتیب علاوه بر صرفه جویی در زمان امنیت پرداخت نیز تامین شده است.

اطلاعات بیشتر درباره بیمه آتشسوزی

بیمه آتشسوزی یکی از انواع بیمه اموال است. موضوع بیمه آتش سوزی ، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه گزار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود.بنابراین در بیمه آتش‌سوزی، خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. لذا، درصورتیکه صدمه‌ای به افراد برسد، معمولاً این بیمه آنرا پوشش نمی‌دهد. لازم به ذکر است که خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش‌سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخ‌گویی بیمه‌گزار شود نیز همراه پوشش خطر آتش‌سوزی یا به‌طور جداگانه از طریق بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه‌گران قرار می‌گیرند.بیمه آتش‌سوزی مانند سایر شاخه‌های بیمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشینی، اصل حسن نیت، قاعده نفع یمه‌ای و قاعده نسبی سرمایه و حق‌بیمه می‌باشد. این بیمه شامل موارد زیر است:

 • بیمه نامه منازل مسکونی
 • بیمه مراکز صنعتی
 • بیمه نامه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی (اصناف)

موارد تحت پوشش این نوع بیمه نامه شامل ساختمان ،تاسیسات و اثاثیه موجود در منازل مسکونی به همراه مشاعات و مشترکات آنها می باشد.با این بیمه نامه میتوانید خانه خود را در مقابل خطرات آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار- زلزله – طوفان – ترکیدگی لوله آب – سرقت با شکست حرز – ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف – سقوط هواپیما و … بیمه کنید.

این بیمه نامه دارایی های مراکز صنعتی اعم از ساختمان ،ماشین آلات،موجودی مواد اولیه،موجودی مواد در دست ساخت و موجودی مواد ساخته شده، ابزار آلات و تجهیزات ، اثاثیه ،لوازم اداری و غیره در قبال خطرات آتش سوزی ،صاعقه ، انفجار  تحت پوشش قرار می دهد.

پوششهای اضافی این بیمه نامه شامل:

– زلزله
– سیل
– طوفان
– ترکیدگی لوله آب
– ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف
– انفجار و دفرمه شدن ظروف تحت فشار
– هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات پس از وقوع حادثه
– آشوب ،شورش ،بلوا،اعتصاب و غیره

مراکز غیر صنعتی شامل کلیه فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، بنگاه‌های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتئینی، آموزشگاه‌ها، مراکز خدماتی و سایر موارد مشابه می‌باشد. ساختمان، تأسیسات، موجودی اثاث ثابت و دکوراسیون هر یک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و نیز کلیه خطرهای اضافی زیر بیمه نمود. در این بیمه‌ بنا به درخواست بیمه‌گذار مرکز غیرصنعتی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی که به آن اشاره خواهد شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و تجهیزات آن و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد. برای آگاهی بیشتر درباره این بیمه نامه کلیک کنید.

– زلزله و آتشفشان
-سیل و طغیان آب
-طوفان، گردباد و تندباد
-ترکیدگی لوله آب و فاضلاب
-ضایعات ناشی از برف و باران
-سرقت با شکست حرز
-سقوط هواپیما و چرخ‌بال و متعلقات آن
-شکست شیشه به هر علت
-آشوب و بلوا و شورش
-ریزش و رانش زمین
-برخورد جسم خارجی
-هزینه پاک‌سازی و جمع آوری ضایعات
– سنگینی برف
-مسئولیت مالی خطر حریق انفجار و ترکیدگی لوله در مقابل همسایگان و غیره

سوالات پر تکرار

۱- آیا الزامات قانونی برای این بیمه وجود دارد؟

برای این بیمه نامه هیچگونه الزامات قانونی تعیین نشده و بیمه نامه بنابر اختیار شخص تهیه می گردد.

 

مطالب مرتبط

بيمه مسئوليت مدنی كارفرما در قبال كاركنان
مسئولیت منِ کارگر با شما است کارفرمای محترم!
بیمه اتومبیل
خودرو؛ کالای مصرفی یا سرمایه؟
بیمه درمان
هزینه های بالای بهداشت و درمان؛ مشکلات و راه حل ها