چرا بیمه عمر و زندگی تعاون کامل ترین نوع بیمه عمر است؟۱ min read

توسط : hoseynpoor تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۹ دسته بندی : وبلاگ

آیا از قانون ثروتمند شدن اطلاع دارید؟ این قانون یک برنامه مشخص برای مدیریت درآمدها و مخارج ارائه میدهد.هر کسی برای پیشرفت به این قانون نیاز دارد. اغلب افراد ثروتمند نیز تا کنون بر اساس آن زندگی کرده اند. اما این قانون چه می گوید؟ این قانون درآمد کسب شده را به چهار چیز تخصیص می دهد. هزینه ها، پس اندازها، تفریح و خیریه. بیمه عمر و زندگی یکی از راه های ساده و کم ریسک پس انداز است. بر اساس همین اهمیت در این نوشته به بررسی بیمه عمر و زندگی تعاون که برای همین منظور ارائه شده است، و دلیل کامل بودن آن می پردازیم. در ادامه موارد زیر بررسی خواهند شد.

 • قانون ثروتمند شدن چه می گوید؟

 • روش های مختلف پس انداز: چالش ها و راه حل – مزایا و معایب

 • چرا پس انداز با بیمه زندگی (عمر)

 • بیمه عمر چیست؟

 • درباره بیمه زندگی تعاون

قانون ثروتمند شدن چه می گوید؟

این قانون جدید نیست و توسط اقتصاددان نابغه ایتالیایی Wilfredo Pareto چندین سال پیش بیان شده است. البته شاید هوش بالایی هم برای کشف آن نیاز نباشد. این قانون می گوید درآمد هر فرد باید صرف چهار چیز شود تا منجبر به پیشرفت و ثروتمندتر شدن او گردد. این قانون در واقع روشی برای مصرف بهتر درآمد است. این تقسیم بندی در شکل زیر نشان داده شده است.مطابق این تقسیم بندی هزینه ها اجباری هستند. تفریح لازمه زندگی بهتر است. خیریه شاید برای آنهایی که علاقمند به کمک های اجتماعی هستند مهم باشد. اما پس انداز همان چیزی است که منجر به پیشرفت خواهد شد.

بیمه عمر و زندگی تعاون

هر کدام از قسمت های فوق را نیز میتوان مطابق اشکال زیر تقسیم بندی کرد.

بیمه عمر و زندگی تعاون
بیمه عمر و زندگی تعاون

این نمودار ها قانون پیشرفت مالی هستند. اگر باور ندارید از مسابقه پیشرفت کنار خواهید رفت. این نمودار ها نکات زیادی دارند. اما آنچه که مورد نظر ما است، تخصیص بخشی از درآمد مربوط به پس انداز برای بیمه است. اشتباه نکنید این تقسیم بندی توسط ما انجام نشده است. بیمه واقعا جایگاه مهمی در پس انداز دارد.

در ژاپن و کانادا هر فرد بیمه های عمر مختلفی دارد. خرید بیمه عمر به صورت اختیاری یکی از نشانه های بلوغ اقتصادی است. اگر می پرسید ژاپن و کانادا کجا؟ ایران کجا؟ یا می پرسید: ثبات اقتصادی آن ها را با ما مقایسه می کنید؟ باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. چون اتفاقا بیمه عمر و زندگی چون خدمات جانبی خوبی در صنعت بیمه ارائه می دهد، ماهیت سرمایه گذاری دارد، تا حدودی تورم را لحاظ می کند و ذاتا کم ریسک است، برای حمایت از افراد در کشور ما ایده آل است. در واقع بیمه عمر بیشتر به درد ما می خورد تا کانادایی ها.

روش های مختلف پس انداز: چالش ها و راه حل – مزایا و معایب

در نمودارهای بالا مشاهده کردید که پس انداز روش های مختلفی دارد. البته بعضی ها هم بیان نشده است. ملک، سهام، ارز، طلا، کالا، خودرو، ارز دیجیتال و بیمه زندگی شاخص ترین روش های پس انداز هستند. خب اگر از درآمد ماهانه ۲۰ درصد صرف پس انداز کنیم، واقعا در کدام یک از این دسته ها می توان سرمایه گذرای کرد؟

بیمه عمر و زندگی تعاون

ملک اگر چه آینده خوبی دارد اما با این دستمزد ها کمی سخت به نظر می آید. خودرو اگر چه قیمت کمتری نسبت به ملک دارد، اما در چند سال گذشته افزایش قیمت چشمگیری داشته و شاید هنوز هم دست نیافتنی باشد. البته نوسان قیمتی و ریسک آسیب پذیری بیشتر را هم به همراه دارد. روی ارز هم که اصلا نمی توان حساب کرد. اگرچه برای برخی از افراد کاملا پربازده بوده است، اما همه توانایی آن را ندارند. اقلام دیگر کالا اگر چه نشان داده اند همواره با تورم حرکت می کنند، اما هم مقطعی هستند، هم ریسک خرابی و انبار به همراه دارند. اگر هدف خرید و فروش هم باشد که دیگر پس انداز نمی شود. بورس هم که نشان داد ذاتا پر ریسک است و برای عموم مردم که با تحلیل های آن آشنا نیستند نمی تواند بهترین روش باشد. شاید طلا که همیشه مطمئن ترین راه سرمایه گذاری بوده الان هم بهترین باشد. اما خطر سرقت همواره آن را تهدید می کند. پس انداز در بانک هم اگر چه کم ریسک است، اما تورم را لحاظ نمی کند.

دقت کنیم. در همین سال گذشته هر یک از این روش ها سوددهی زیادی به همراه دشته اند، اما عموم مردم از آنها استفاده نکرده اند و تنها قشر خاصی از این موضوع بهره گرفته اند. پس اگر آنها را نقد می کنیم از دید عموم است. در واقع برای عموم مردم حجم سرمایه در دسترس در مقابل ارزش بازارهای مختلف، نوسانات بازار هدف، تورم، ریسک آسیب پذیری و خدمات جانبی مهمترین محدودیت ها در انتخاب درست شیوه پس انداز هستند.

شاید مایل به مطالعه باشید

افزایش هزینه خودرو و اهمیت بیمه بدنه

چرا پس انداز با بیمه عمر؟

اگر شما جز کسانی باشید که سرمایه چندانی ندارند و از رموز بازار سرمایه نیز باخبر نیستند، یا دارای سرمایه قابل توجهی هستید، پس انداز و سرمایه گذاری با بیمه عمر و زندگی را به شما پیشنهاد می کنیم. اما چرا؟ چون بیمه عمر محدودیت های روش های فوق را ندارد.

اولا بیمه عمر به سرمایه زیادی نیاز ندارد. شما با ماهیانه حداقل ۱۰۰ هزار تومان هم میتوانید برای تهیه بیمه عمر اقدام کنید. دوما با پرداخت مقدار بیشتری حق بیمه در بیمه عمر میتوان تورم را لحاظ کرد. سوما بیمه عمر دچار آسیب یا خسارت نمی شود. چهارما مشابه با سپرده گذاری در بانک به پس انداز شما در بیمه عمر سود تعلق می گیرد. همچنین امکان دریافت وام نیز وجود دارد. پنجما حتی با دریافت وام نیز خدمات جانبی بیمه عمر نظیر تخفیف در سایر بیمه ها یا پرداخت سرمایه عمر از بین نمی رود.

شاید برای شما مفید باشید

انتقال بیمه بدنه و شخص ثالث

بیمه عمر چیست؟

قبلا درباره بیمه عمر به طور مفصل صحبت کردیم. لذا در اینجا به طور خلاصه به آن اشاره می کنیم. بیمه عمر یکی از محبوب‌ترین بیمه‌های جهان و ناشناخته ترین بیمه ها در ایران است. هدف از این بیمه سرمایه‌گذاری امن و سودآور به همراه ارائه پوشش‌های بیمه‌ای گسترده است که موجب کاهش ریسک زندگی آتی افراد و خطرات احتمالی آن شده و این خطرات را به شرکت بیمه انتقال می دهد.
افراد دوراندیش، آینده نگر و معتقد به پس انداز با هر توان مالی، با پس‌انداز مبلغی به صورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه با عنوان حق‌بیمه، علاوه بر یک اندوخته مالی مطمئن برای آینده، از امکانات و پوشش‌‌های بیمه عمر نظیر سود مشارکت و تضمینی، دریافت وام و معافیت مالی هم برخوردار خواهند شد. این بیمه موادر مختلفی را پوشش می دهد که شاید مهمترین آن فوت، نقص عضو و از کار افتادگی باشد. یعنی شرکت بیمه سرمایه اندوخته شده بیمه گزار در بیمه عمر را در صورت وقوع موارد بالا، با در نظر گرفتن سود های حاصل شده، به وی می پردازد.

چرا بیمه عمر و زندگی تعاون کاملترین نوع بیمه عمر است؟

شرکت های بیمه مختلف بیمه عمر را ارائه می دهند. اما بیمه عمر و زندگی تعاون موارد زیر را پوشش می دهد به همین خاطر به نظر کامل تر از سایرین است:

 1. فوت به هر علت
 2. فوت در حادثه
 3. نقص عضو در حادثه
 4. هزینه پزشکی در حادثه
 5. معافیت بیمه گزار از پرداخت حق بیمه به علت فوت در اثر حادثه
 6. معافیت بیمه گزار از پرداخت حق بیمه به علت از کار افتادگی به هر علت
 7. معافیت بیمه گزار از پرداخت حق بیمه به علت از کار افتادگی در اثر حادثه
 8. پرداخت مستمری از کار افتادگی
 9. اماض خاص و کرونا
 10. ارائه بیمه آتشسوزی رایگان تا یک سقف مشخص با تهیه بیمه زندگی
 11. ارائه بیمه درمان تکمیلی تا یک سقف مشخص با تهیه بیمه زندگی

شاید با بیان موارد فوق سردرگم شوید و بپرسید پس انداز در بیمه عمر چگونه است و موارد بالا چیست؟ به عنوان مثال، اگر بیمه شده در سال اول ماهیانه مبلغی را به عنوان پس انداز و حق بیمه بیمه عمر و زندگی تعاون به شرکت بیمه پرداخت کند و در طول مدت قرارداد فوت کند، بیمه گر باید مبلغی را به عنوان غرامت ناشی از فوت به صورت عادی به ذینفعان بیمه گزار پرداخت کند. این مبلغ تا ۴۰ برابر حق بیمه سال اول و سقف ۵ میلیارد ریال است. به عنوان مثال اگر در سال اول ماهانه ۱۰۰ هزار تومان بپردازد، در صورت فوت شرکت بیمه تا ۴ میلیون تومان به او می پردازد. شاید این مبلغ کم به نظر برسد، اما بیمه گزار این مبلغ را با پرداخت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت کرده است. به طور نسبی این مبلغ فوق العاده است، یعنی ۳۰۰ درصد سود.

بیمه عمر و زندگی تعاون

مطالب مرتبط